Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. sjezd SDČR Praha

Svaz důchodců ČR měl 5.11.2014  svůj 9.sjezd .

Konal se v Praze , v budově magistrátu hl.města. Přítomni byli delegáti v počtu 180 zástupců ze všech krajů naší země, jako hosté byli přítomni pan Veleba, pan Dolejš, pan Pernes a další.

Řešily se různé záležitosti např. zvýšení právní ochrany důchodců, prosazování volnočasových aktivit, pořádání celostátních sportovních her a turistických srazů důchodců, aktivní prosazování zlepšení životní úrovně důchodců lepším systémem valorizace a mnoho dalšího

 Svaz důchodců bude příští rok slavit již 25 let své existence. V každém kraji existuje spousta místních klubů důchodců, kde nadšenci pomáhají vytvářet programy, cestování, zájmové činnosti . Moc se mi líbila debata delegátů z různých krajů, čišela z ní energie a nadšení ze vzájemné spolupráce.

  1.října, který je vyhlášen Mezinárodním dnem seniorů  přijal prezident Zeman seniorskou delegaci a účastníci si velmi pochvalovali vstřícnost a vnímavost prezidenta. Ne vždy v minulých vládách tomu tak bylo..

Velmi se mi líbila  na sjezdu slova předsedy SDČR  ing. Oldřicha Pospíšila : Stáří není nemoc, je to jedna ze životních etap, která stojí zato žít a prožít!

 Přátelé , je dobré zakládat kluby, vždyť naše heslo zní „ důchodci důchodcům, aby člověk nebyl sám“

                  Soňa Prachfeldová, předs. KR SDČR Ústeckého kraje